Dziś chcielibyśmy opowiedzieć o oknach jakie wybraliśmy dla naszej nowej inwestycji – ➡️ VEKA Softline 82 MD. Dlaczego są wyjątkowe?

✅Po pierwsze, profile Softline 82 MD należą do najnowocześniejszych profili. Posiadają wysoką efektywność energetyczną.

✅Pakiet 3-szybowy osadzany jest w profilu na dużą głębokość, czyli 25mm, dzięki czemu okno ma lepsze właściwości cieplne i jest mniej narażone na wykraplanie się pary wodnej.

✅W profilu Softline 82 MD ścianki zewnętrzne mają grubość 3mm (z maksymalnym odchyleniem zaledwie +/- 0,2 mm), co sprawia, że zgodnie z normą PN-EN 12608 są zaliczone do klasy A.

✅Jest to model niestandardowy, poza fabrycznie montowanymi dwiema uszczelkami – zewnętrzną i wewnętrzną – jest dodatkowo uszczelka środkowa, która poprawia parametry ochrony akustycznej i termicznej.Dużo osób nie zdaje sobie sprawy, że ramy okienne generują zazwyczaj dwukrotnie większe straty ciepła niż szyby. W naszych domach da się tego uniknąć 👍

✅Model Softline 82 MD ma 7 komór powietrznych w ramie i 6 komór w skrzydle. Współczynnik przenikalności ciepła dla całego okna wynosi 0,7 W/m2K. Według normy, domy energooszczędne powinny mieć okna z przenikalnością cieplną poniżej 0,9 W/m2K.